Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Základní dokumenty > Zakládající usnesení ustavující Valné hromady FoS - 9.5.1990

Zakládající usnesení ustavující Valné hromady FoS - 9.5.1990

Usnesení ustavující valné hromady Folklorního sdružení konaného dne 09.05.1990 v DK Dukla Pardubice

Ustavující valná hromada schválila název organizace: FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ.

1. Schvaluje program Folklorního sdružení s připomínkami.
  2. Schvaluje stanovy Folklorního sdružení s připomínkami.
  3. Ukládá výboru Sdružení:
    • zapracovat schválené připomínky do programu Sdružení,
    • zpracovat schválené připomínky do stanov Sdružení,
    • podat žádost o registraci Sdružení u MV ČR.
  4. Zvolila výbor Sdružení ve složení:
    • předseda Ing. Jiří Pitter
    • místopředseda PhDr. František Synek
    • místopředseda Ing. Jiří Práchenský
    • výkonný tajemník Ing. Jozef Bogdan
    • členové Zdeněk Kašpar, Barbora Čumpelíková, Petr Dobrovolný, Ing. Tomáš Sychra, Eva Zehnalová
  5. Zvolila revizní komisi ve složení:
    • předseda Zdeněk Pšenica
    • členové RNDr. Bohumil Chochola a Ing. Ivan Rendl
  6. Ukládá výboru Sdružení vypracovat účelný rozpočet s platností do konce roku 1990 s využitím předpokládaných příspěvků, případných dotací a podílu z majetku bývalého SSM, resp. z jiných zdrojů.
  7. Ukládá výboru Sdružení pověřit svého člena zastupováním Sdružení za kulatým stolem mládežnických organizací v ČR, a to po dohodě se slovenskou stranou v rámci ČSFR.
  8. Schvaluje vstup Sdružení do Majetkoprávní unie mládežnických organizací v ČR a ČSFR.
  9. Ukládá výboru Sdružení zpracovat informační systém a zabezpečit jeho využívání všemi členy.
  10. Schvaluje členský příspěvek do konce roku 1990 ve výši 100,- Kč za kolektivního člena.
  11. Ukládá výboru Sdružení svolat další valnou hromadu nejpozději do konce roku 1990.
  12. Bere na vědomí informaci o možnostech využití dotací pro dětské soubory v roce 1990.
  13. Ukládá výboru Sdružení zpracovat a vydat provolání k veřejnosti a folklorním souborům s tímto obsahem:
    • informace o založení Folklorního sdružení se zdůrazněním, že cílem práce Sdružení je řešení obecných a závažnějších otázek folklorního hnutí,
    • informace o stanovách a složení výboru Sdružení,
    • doporučení folklorním souborům, aby vytvářely regionální či územní sdružení,
    • informace o adrese Sdružení, kam je možno zasílat přihlášky, náměty k činnosti Sdružení a o výši členského příspěvku na rok 1990.
  14. Ukládá výboru Sdružení vydat provolání k veřejnosti, ve kterém požaduje ustavující valná hromada Sdružení, aby veškerý majetek bývalého SSM sloužil především dětem.

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR