Vonička, Praha

2004

VONIČKA zpracovává zejména folklór z oblasti Valašska, ale také Slovenska. V programu jsou zastoupeny typické dětské hry, tradiční lidové zvyky, obyčeje a samozřejmě lidové písně a tance, mezi které patří např. valašské točené, řemeslnické tance, či slovenské karičky. Na vybraných vystoupeních je soubor doprovázen vlastní lidovou muzikou.

VONIČKA se účastní folklorních festivalů, přehlídek, slavností, charitativních akcí, ale i vystoupení na marketingových akcích, které pomáhají k jeho financování. Soubor rovněž připravuje výchovné programy pro školky a základní školy (1. - 3. třída). Dle přání pořadatelů jsou sestavovány krátké programy od 15 min. až po celovečerní hodinové vystoupení.

VONIČKA také každoročně připravuje letní dětský tábor, který není pouze pro členy souboru.

Dětský folklorní soubor VONIČKA je členem těchto organizací:
- Folklorního sdružení České republiky
- Pražské folklorní unie
- a Folklorního sdružení VONIČKA, které souboru poskytuje právní subjektivitu.

Za vedení a organizaci souboru jsou zodpovědní Jaroslava a Michal Vondrákovi: jaja.vondrakova@seznam.cz a info@vonicka.com.

Kontakt na soubor:
Jaroslava Vondráková, vedoucí souboru