Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > Společná delegace Českého rozhlasu a FoS ČR v Bulharsku.

Společná delegace Českého rozhlasu a FoS ČR v Bulharsku.

30.9.2008

foto Radio Plovdivfoto Radio Plovdiv
foto Radio Plovdiv

Ve dnech 21. - 23. září se uskutečnila návštěva generálního ředitele ČRO Václava Kasíka a předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici v Sofii a Plovdivu. V delegaci dále byly za ČRO Zuzana Foglarová a za FoS ČR Jaroslava Zorbićová.

Během pobytu v Sofii jednali s generálním ředitelem Bulharského národního rozhlasu Valery Todorovem, programovým ředitelem Stefanem Radovanovem a Albenou Milanovou, ředitelkou mezinárodních styků BNRI.

Jednalo se i o spolupráci obou rozhlasů v oblasti lidové kultury, o možnostech výměn pořadů, ale i interpretů folkloru obou zemí. Delegace rovněž navštívila rozhlasové studio v Plovdivu,

které klade ve svém programů důraz na pořady o lidové kultuře a folkloru. Je rovněž pořadatelem národní soutěže dětských zpěváků. Zde jednali s ředitelem studia Chavdarem Karishevem.

I letos se vítěz bulharské soutěže zúčastní galakoncertů Zpěváček -Slávik v Praze a vítěz naší soutěže bude zpívat v příštím roce v Bulharsku.

Ve zdejším hudebním studiu shlédli čeští hosté zkoušku bulharského Rozhlasového orchestru lidových nástrojů a navštívili program Plovdivského festivalu filmové a TV tvorby, který se letos konal v den 100.výročí vyhlášení samostatnosti Bulharska.

Členové delegace rovněž jednali s Martinem Klepetkem, velvyslancem ČR v Bulharsku a Michalem Pospíšilem, ředitelem Českého centra v Sofii o přípravě Výstavy o českém folkloru v Sofii a o výměnách souborů.

DM