English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > Setkání s představiteli čínských uměleckých kruhů

Setkání s představiteli čínských uměleckých kruhů

19.2.2014

Setkání s představiteli čínských uměleckých kruhů

PRAHA − Spolupráce mezi Folklorním sdružením ČR (FoS ČR) a Čínskou federací literárních a uměleckých kruhů (CFLAC), která trvá už deset let, má především podobu výměny folklorních souborů na různých festivalech v obou zemích. „Klasický“ institucionální výraz však dostala teprve dnes, kdy se v pražské centrále sdružení sešly k pracovnímu jednání představitelé FoS ČR.a CFLAC.

 

      V úvodu setkání představitelé sdružení − předseda Zdeněk Pšenica a generální sekretář zahraničních vztahů Jarmila Mrnuštíková informovali členy vedení čínské federace především o poslání a hlavních oblastech činnosti FoS ČR při zachovávání a dalším rozvíjení lidových tradic v Čechách, na Moravě a ve Slezsku i v oblasti spolupráce s mezinárodními organizacemi pro lidovou kulturu a umění.

 

      Výkonná místopředsedkyně federace Zhao Shi ve svém vystoupení ocenila dosaženou úroveň spolupráce mezi oběma organizacemi a vyjádřila přesvědčení, že se bude úspěšně rozvíjet i v dalších letech. Představitelům FoS ČR současně tlumočila pozvání na další ročník prestižního čínského folklorního trienále s bohatou mezinárodní účastí − festivalu „Květy hor“, který se uskuteční v roce 2016. Místo jeho konání bude FoS ČR samozřejmě včas sděleno a vedení CFLC věří, že na festivalu bude moci přivítat i některý ze špičkových folklorních souborů z České republiky. Zhao Shi přítomné rovněž informovala o přípravě Dnů čínské kultury a české, které se uskuteční příští rok v Plzni, i o společném projektu fotografů, založeném na principu Česko viděno objektivem čínských fotografů a obráceně − Čína viděna objektivem českých fotografů.

 

      Jednání, které se neslo ve velmi srdečném a přátelském duchu, byl rovněž přítomen výkonný viceprezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Petr Mrhálek.

 

 

Kontakt:

 

Folklorní sdružení ČR

Senovážné nám. 24

116 47 Praha 1

Tel.: +420 234 621 218

e-mail: foscr@foscr.cz

www.folklornisdruzeni.cz

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop