Rosénka

Folklorní soubor Rosénka přináší už 28. rokem do Prahy folklor Jižní Moravy. Jako jediný pražský kolektiv se aktivně věnuje zpracování dětského materiálu, her, písní a říkadel z této oblasti. Dospělá složka souboru, Velká Rosénka, vznikla netradičně až mnoho let po dětské skupině, z „odrostlých“ členů dětského souboru.

Soubor je součástí obecně prospěšné společnosti Dejvické divadlo, jejímž zakladatelem je Městská část Praha 6. Sídlí ve zkušebně Dejvického divadla v Praze-Dejvicích, kde se při pravidelných zkouškách střídá 5 dětských přípravek, 3 taneční skupiny a 2 cimbálové muziky.

Repertoár souboru čerpá převážně z oblasti hradišťského Dolňácka, ale rozšířil se také o Uherskobrodsko, Kopanice a moravsko-slovenské pomezí. Rosénka je známá především zajímavým výběrem materiálu a jeho netradičním zpracováním, za které získala mnohá ocenění na domácích i zahraničních festivalech a přehlídkách (Cena festivalu v Kroměříži, Zábřehu na Moravě, Trenčíně, 3x Hlavní cena festivalu v Rožnově p.R. a mnohé další).

O úspěšnosti souboru svědčí i řada pozvání na zahraniční zájezdy, na kterých se postupně vystřídali děti i dospělí (Hamburk, Norimberk, Otmuchow, Řím, Terni, Pavullo, Trenčín, Martin, Východná, Nitra, Ismailia, Salo, Badajoz...ad.)

Kontakt:
Folklórní soubor Rosénka
zkušebna Dejvického divadla-Brouček
Terronská 33
Praha 6-Dejvice

Vedoucí souboru: Zuzana Cílová

Aktualizace 5.10.2011

V sezoně 2007/2008 Rosénka slaví své 25. narozeniny. V rámci jubilea bude vydána knížka o souboru, jeho historii, s fotografiemi a příspěvky členů, přátel i vyznámných diváků souboru. Během podzimu bude také vytištěn písničkový kalendář na rok 2008 s kresbami malířky Lenky Jurečkové. Na jevišti začne pro Rosénku 25. sezona folklorním galaprogramem koncem listopadu a výročním dětským pořadem v první polovině prosince. Na jaro roku 2008 chystá soubor několik folklorně-divadelních představení v Dejvickém divadle, kde se představí nejstarší skupiny souboru v režii Davida Pavlíčka. Na podiu Dejvického divadla bude také na jaře 2008 Cimbálovou muzikou Rosénka pokřtěn kompaktní disk.

Stránkování

12 >

Pozvánka na akce Rosénky18.10.-17.11.2014
Beseda u cimbálučt, 26.6.2014 008-2359
Beseda u cimbálu s Rosénkou pá, 8.3.2013 1800-2230
20.9.2012 Rosénka po prázdninách

Milí přátelé Rosénky,
zdravíme vás po prázdninové pauze a dovolujeme si vás upozornit na blížící se akce.

Hned tento víkend si můžete udělat výlet do Stříbrné Skalice na posvícení a soborní večer s námi strávit na Posvícenské besedě u cimbálu.

V rámci oslav 30. výročí Rosénky chystáme na pátek 16.11. komponovaný pořad "Navaříme, napečeme pro tu našu Rosénku" v Městské knihovně.

Těšíme se, že vás opět uvidíme i na dalších akcích, které budou přibývat.

vaše Rosénka více

Z Javořiny kopcem dolůso, 31.3.2012 000-2359