Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > Program FoS ČR na 63. MFF ve Strážnici.

Program FoS ČR na 63. MFF ve Strážnici.

22.6.2008

Z pásma "V té Ostravské hospodě" na 12.Národním pleseZ pásma "V té Ostravské hospodě" na 12.Národním plese
Z pásma "V té Ostravské hospodě" na 12.Národním plese
Z pásma V té Otravské hospdě na 12.Národním pleseZ pásma V té Otravské hospdě na 12.Národním plese
Z pásma V té Otravské hospdě na 12.Národním plese

Na letošním 63. Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici se již tradičně představí Folklorní sdružení ČR, pořadem V roztančené hospodě v sobotu 28.června od 18.00 v amfiteátru Zámek.

Ve volně koncipovaném programu uvidíme soubory ze Slovácka, Valašska, Slezska, Západních Čech a Prahy tancovat, zpívat a hrát samostatně i společně. Nebude to obvyklé zpracování lidových písní a tanců, divák bude osloven i humorným a netradičním uchopením folkloru v podání nastupující mladé generace choreografů a upravovatelů.

Zajímavé to bude zvláště u souboru ROSÉNKA z Prahy, která má humorně zpracovaný typický starý pražský folklor, kterým se přeneseme do třicátých let minulého století. Nebo zpracování „Valašské šenkérky, která ráda tancovala“ v podání souboru VSACAN ze Vsetína a „Plzeňské šenkýřky“ souboru MLADINA z Plzně. Nápaditá choreografie souboru HELENY SALICHOVÉ z Ostravy a souboru HANDRLÁK z Kunovic dotvoří veselou atmosféru tančící hospody.

Výkvět nejlepších tanečníků ze tří různých národopisných regionů svede pomyslný souboj v mužských tancích. Těšit se můžeme na nejlepší valašské odzemkáře, verbíře z Moravského Slovácka a na tanec chlopský, který je doménou Slezska.

Nebudeme svědky přístupu „kdo z koho“, jak už to někdy v souborovém životě chodí, protože všem účinkujícím stejnou měrou přirostly k srdci písně a tance jejich rodného kraje. Právě o tom by měl náš pořad být především.

Účinkující soubory:

Folklorní soubor písní a tanců HANDRLÁK a CM OHNICA z Kunovic, vedoucí Jiří Lůčný

Slezský soubor HELENY SALICHOVÉ z Ostravy, vedoucí Lubor Kučera

Plzeňský lidový soubor MLADINA z Plzně, vedoucí Martin Šefl

Folklorní soubor ROSÉNKA z Prahy, vedoucí Radka Baboráková

Soubor valašských písní a tanců VSACAN ze Vsetína, vedoucí Miroslav Ekart

Skupina nejlepších tanečníků valašského odzemku pod vedením Miroslava Ekarta

Sled pořadu

1. Šenkérka, která ráda tancovala (Vsacan)
  2. Plzeňská šenkýřka (Mladina)
  3. Na bále (Rosénka)
  4. Ševčička (Slezský soubor Heleny Salichové)