Poděkování za soubor Ondráš

30.5.2009

Rozhodnutí ministra obrany o zachování VUS Ondráš našlo velmi příznivý ohlas u členů Folklorního sdružení ČR, organizátorů festivalů a samozřejmě u dalších tisíců příznivců folkloru, kteří se od loňského léta podepisovali pod petici Zachraňte Ondráš.

Předseda FoS ČR zaslal vicepremiérovi a ministru obrany ČR Martinu Bartákovi dopis, ve kterém se m.j. píše:
"Folklorní sdružení České republiky Vám jménem svých čtrnácti tisíce členů a šedesáti folklorních slavností a mezinárodních folklorních festivalů srdečně děkuje za rozhodnutí zachovat Vojenský umělecký soubor Ondráš ve struktuře resortu obrany.
Vojenský umělecký soubor je pro naše sdružení, ale i pro folklor celé České republiky nedocenitelným představitelem krásy našich národních kulturních tradic a jsme Vám velice vděčni za toto jistě nelehké, ale moudré řešení.
Věříme, že se podaří najít vhodné způsoby, kterými by Vojenský umělecký soubor Ondráš více přispíval k propagaci Armády České republiky a budeme se snažit být mu v tomto směru nápomocni."

Dopisy s poděkováním za podporu rozhodnutí ministra obrany, byly zaslány rovněž ministryní školství Miroslavě Kopicové, ministrovi kultury Václavu Riedlbauchovi, hejtmanovi Jihomoravského kraje Michalu Haškovi a poslanci Mirku Topolánkovi.
V nich se m.j. konstatuje: "Jako sdružení dětí a mládeže se budeme ve spolupráci se souborem snažit o výrazný podíl Vojenského uměleckého souboru Ondráš na kulturní výchově dětí a mládeže.