English version

Ondrášek

Ze Strážnice
Ze Strážnice
Ondrášek

Dětský folklorní soubor ONDRÁŠEK zaujal své místo v kvetoucí základně folklorních souborů Lašska v září 2001. Od toho času je malou skupinou dětí ve věku od 3 do 13let, která se učí rozumět tradicím a zpracovávat je tak, aby jim porozuměly i řady obdivovatelů tradičního umění.
Dětský taneční pohyb, taneční hry, květnaté nářečí Lašské a smysl pro krásu a radost z melodie, pohybu je obsahem souborové práce Ondrášku z Frýdku-Místku.
Mozaika folklorních obrázků dělá radost nejen jim samotným, ale svou schopností otevřeně předávat prožitky také široké společnosti posluchačů.
Dětskou skupinu tvoří malí tanečníci, zpěváčci a muzikanti. Společně se prezentují na různých formách kulturních akcí - vítání malých občánků města, folklorní festivaly, přehlídky souborů, programy pro domov důchodců, tradiční zvykoslovní akce.

Choreografka a umělecká vedoucí: Lenka DUJKOVÁ
Pohybová příprava: Martina KUŽMOVÁ
Organizační vedoucí, statutární zástupce souboru: Ing. Zdeňka JURŠOVÁ, Plavební 114, Staré Město okr. Frýdek-Místek, 738 01
Vedoucí muziky: Ing. Karel PLUNDERKONTAKTY:
DFS Ondrášek
Martina Kužmová
Nad potokem 2045
738 02  Frýdek-Místek

tel.: +420 605 557 167
e-mail:
URL: www.ondrasek.org

 

 

Horalské Lašsko. To je to místo, krásná část moravskoslezského regionu, oplývající působivou harmonií písní a tanců našich předků. Při poslechu tóniky historických řádků písní a tanců Lašska se nabízí pohled do minulosti plné života a životních příběhů.

Jsou podobné těm dnešním a právě tóny, harmonie a pohyb spojují časy minulé a současné, vytvářející obraz života mnoha generací, nazývané folklor.

Dětský folklórní soubor Ondrášek zaujal své místo v kvetoucí základně folklorních souborů Lašska v září 2001. Od té doby je malou skupinou dětí ve věku 4-15 let, která se učí rozumět tradicím a zpracovávat je tak, aby jim porozuměly i řady obdivovatelů tradičního umění.

Dětský taneční pohyb, taneční hry, květnaté nářečí lašské a smysl pro krásu a radost z melodie a pohybu je obsahem souborové práce Ondrášku z Frýdku-Místku.

V roce 2007 si na regionální přehlídce dětských folklorních souborů v Ostravě vytančil postup do národního kola v Jihlavě, kde byl oceněn jako jeden z nejlepších souborů. Zúčastnil se také Dětské Strážnice 2007 a Strážnice 2008 v dětském programu.

 

 

 

Aktualizace 8.9.2011, W.

8.9.2011 ŠŤASTNÝ ROK V DFS ONDRÁŠEK Z FRÝDKU-MÍSTKU

Nesmírnými úspěchy je zaplněn rok 2011, první kulatý, v životě dětského folklorního souboru Ondrášek z Frýdku-Místku. Posledním z letošních úspěchů je významné folklorní ocenění „Laureát Strážnice 2011“, udělené hodnotící komisí 66. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu „Strážnice 2011" a 29. ročníku festivalu Dětská Strážnice 2011, jedné z nejvýznamnějších folklorních akcí. Ondrášku byl tento titul udělen za nápaditý námět a mimořádnou interpretaci příběhu o zvonici. více

3.4.2011 Soubor Ondrášek postupuje na celostátní přehlídku dětských folklorních souborů

Dětský folklorní soubor Ondrášek z Frýdku-Místku si jako jediný soubor našeho regionu vybojoval postup na celostátní přehlídku dětských folklorních souborů, která se koná letos v červnu v Jihlavě. více

18.7.2010 Čas radosti ve Strážnici

Nastal červen a ohlásil se čas léta a čas radosti. Právě tento název použila pro dětský pořad ve Strážnici autorka Kateřina Macečková. více

29.12.2009 Andělé jsou… s DFS Ondráškem (c) DFS Ondrášek

Každý z nás si anděla představuje nějak jinak, ale věří, že svého anděla má. Nejinak je na tom i dětský folklorní soubor Ondrášek, protože ten má andělů celou řadu! Ale začněme pěkně od začátku. více

Koncert souboru Ondrášekso, 28.11.2009 000-000

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop