English version

Ocenění jubilanta v Senátu

27.5.2009

Jindřich Rychtera s manželkou nad archivem souboru Jindřich Rychtera s manželkou nad archivem souboru
Jindřich Rychtera s manželkou nad archivem souboru

V úterý 26.5. přijal místopředseda Senátu parlamentu ČR Jiří Liška, ředitele MFF Slavnosti pod Zvičinou a vedoucího souboru Hořeňák z Lázní Bělohrad Jindřicha Rychteru.
Při příležitosti jeho sedmdesátých narozenin mu předal Pamětní a grafický list předsedy Senátu PČR za celoživotní obětavou práci v oblasti lidové kultury a folkloru.

Místopředseda Senátu ocenil dlouholetou aktivní činnost jubilanta v souboru, při výchově dětí a mládeže k lásce k lidovým tradicím, jeho organizační a umělecké aktivity.
Přijetí se zúčastnil starosta města Lázně Bělohrad Pavel Šubrt, předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica a další představitelé města i Mezinárodního folklorního festivalu.

Slavnosti pod Zvičinou se letos uskuteční již po třicáté páté a soubor Hořeňák slaví 60. výročí od svého založení.

 

Návštěvu Senátu využili představitelé FoS ČR a Festivalu k tomu, aby předali Jiřímu Liškovi Tablo Folklorního sdružení k jeho 60 narozeninám a poděkovali mu za jeho dlouhodobou podporu a pomoc při rozvoji folkloru a lidové kultury.

Následně se uskutečnilo přijetí Jindřicha Rychtery a představitelů MFF Slavnosti pod Zvičinou a festivalového města v sídle Folklorního sdružení ČR .

DM

 

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop