English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > O postup do finále Zlatého Ámose bude usilovat 16 pedagogů

O postup do finále Zlatého Ámose bude usilovat 16 pedagogů

25.2.2009

O postup do finále Zlatého Ámose bude usilovat 16 pedagogů

V pondělí 23. února skončila v Karviné regionální kola 16. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos 2009.

 

Ke dvanácti postupujícím z předchozích kol porota vybrala do semifinále Lucii Andělovou ze ZŠ Komenského v Karviné, Markétu Dembkovou ze ZŠ J.A. Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí, Vlastu Foltovou ze ZŠ Komenského v Novém Jičíně a Miloše Vontrobu ze 8. ZŠ ve Frýdku-Místku. V semifinále Zlatého Ámose, které se koná 10. března v zrcadlových sálech MŠMT ČR, tak bude o titul nejoblíbenějšího učitele bojovat 16 pedagogů. Z toho je 12 žen. Poměr základních škol ku středním je 12:4.

Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleží především na žácích, kteří si musí připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále jsou kantoři sami, bez svých žáků. „Ze zkušenosti víme, že toho se učitelky a učitelé obávají nejvíc. Jde jim totiž o hodně, o to nezklamat své žáky,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. Před porotou kantoři prezentují svou cestu k nominaci do Zlatého Ámose. Ale ani porota to nemá snadné. Vybrat jen šest finalistů není vůbec jednoduché. „Leží na nás velká odpovědnost, musíme rozhodovat přísně a spravedlivě,“ dodává předseda poroty MUDr. Jan Cimický.

Veřejné finále ankety Zlatý se koná v pátek 27. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Hosty budou Josef Alois Náhlovský, Jana Paulová a dívčí skupina 5 angels. Slavnostní korunovace pak proběhne o den později, v sobotu 28. března na Kantorském bále v hotelu Belvedere. Organizátoři pro finalisty organizují v Praze pestrý program. Ještě před finálovou soutěží je ve čtvrtek 26. března již tradičně přijme na pražském Hradě manželka prezidenta paní Livie Klausová a odpoledne si prohlédnou Český rozhlas, který je jedním z partnerů ankety. V sobotu kromě Kantorského bálu a slavnostní korunovace navštíví finalisté dětský ráj v areálu zámku Berchtold nedaleko Prahy a odpoledne budou hosty slavnostního koncertu ke Dni učitelů ve Vinohradském divadle.

Další informace na www.zlatyamos.cz.

 

(DTA, Praha, tel 603 426 422, zlatyamos@zlatyamos.cz)

 

 

Zlatý Ámos, anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky

Pořadatel Klub Domino, Dětská tisková agentura

Na Nivách 314

141 00 Praha 4

tel.: 603 426 422, 241 484 321

www.zlatyamos.cz, e-mail: zlatyamos@zlatyamos.cz

 

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop