Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > O folkloru v Královéhradeckém kraji s hejtmanem Lubomírem Francem

O folkloru v Královéhradeckém kraji s hejtmanem Lubomírem Francem

4.2.2009

V sídle krajského úřadu v Hradci Králové se dnes setkal předseda FoS ČR Zdeněk Pšenica s hejtmanem Lubomírem Francem. Předseda FoS ČR informoval hejtmana o činnosti Sdružení a zejména o aktivitách členských folklorních souborů a o folklorních festivalech v kraji.

V letošním roce se uskuteční již 55.ročník MFF v Červeném Kostelci, který je nejstarším členským festivalem v naší republice ( uskuteční se 19. - 20.8. 2009), 35.Slavnosti pod Zvičinou v Lázních Bělohrad ( 18.-21.6. 2009) a 21. MFF Setkání s folklorem v Hradci Králové ( 21. - 23.8.2009).

Oba představitelé hovořili pak o aktivitách zejména dětských a mládežnických souborů v kraji, ocenili práci vedoucích těchto souborů, o podpoře řady městských a obecních úřadů lidovým a folklorním akcím a souborům.

Lubomír Franc přislíbil konkrétní podporu krajských orgánů a osobní záštitu festivalům na území kraje a řekl, že činnost souborů přispívá k rozvoji kulturního života mnoha obcí a měst a ve výchově dětí kaktivnímu vztahu ke svým obcím a regionu.

DM