English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > O Dnech tradiční kultury se jednalo v Bratislavě.

O Dnech tradiční kultury se jednalo v Bratislavě.

16.6.2008

Bratislava 16.6.2008 15:00. V sídle Národního osvětového centra SR v Bratislavě jednal dnes mezinárodní výkonný výbor Dnů tradiční kultury. Zabýval se přípravou a průběhem letošních DTK v České republice a Slovenské republice.

V rámci finále Zpěváčka 2008 proběhla první akce ve Velkých Losinách. Vrcholí přípravy na Dílnu muziček ve slovenském Klenovci a Taneční dílnu, která se tradičně koná v červenci v Tatranské Štrbě.

O prázdninách se sejdou účastníci Primášků v Rožnově pod Radhoštěm a v Povážské Bystrici.

U příležitosti srpnového Pražského jarmarku bude uspořádána Taneční dílna dětských tanečníků v Praze.

V říjnu budou hostovat dětští muzikanti na Dílně muziček ve Strážnici. a dětští zpěváci se sejdou v rámci koncertu Zpěváček a Slávik v Praze.

Jednání výkonného výboru DTK v Bratislavě se zúčastnili za Národní ústav lidové kultury ve Strážnici ředitel Jan Krist, Jan Blahůšek, vedoucí Centra lidových tradic, za Valašské muzeum v Rožnov pod Radhoštěm jeho ředitel Vítězslav Koukal,
za Národní osvětové centrum SR generální ředitel Jan Taberik, jeho náměstkyně paní Liptáková, dále předseda Folklorní unie SR Štefan Zima a garant TDK na Slovensku Petra Klobušická.

Za Folklorní sdružení ČR jednali předseda Zdeněk Pšenica, Jarmila Zorbićová - tajemnice projektu DTK a Lenka Vintrová - koordinátorka zahraničních vztahů.

Příští Výkonný výbor DTK se sejde v říjnu 2008 v Praze.

dm

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop