English version

NF kyjovského Dolňácka Milotice

Festival 2006Festival 2006
Festival 2006
Načítám...

"Není mnoho příležitostí, kde by se mohly prezentovat soubory celé folklorní oblasti. Jednou z možností jsou přehlídky a festivaly. Region kyjovského Dolňácka má takové akce dvě. Kromě Slováckého roku v Kyjově, konaného jednou za čtyři roky, jsou to právě Milotice, které se ujímají role hostitele, v mezidobí již zmíněných Slováckých roků.

Festival kyjovského Dolňácka je přitažlivý i osobitým, výjimečným prostředím. Celý pátek a sobota probíhá ve starobylém vinařském areálu U Šidlen, v neděli v kostele Všech svatých a na nádvoří a v zahradách barokního zámku Milotice. Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru festivalu, zazpívat si i zatančit s folklorními soubory a ochutnat víno z vinic obklopujících celý areál. V sobotu od rána jsou na Šidlenách otevřené sklepy pro veřejnost.


Součástí programu je vždy řada doprovodných akcí - ukázky prací lidových řemeslníků, různé tematické výstavy, ochutnávka jídel z kuchyně našich předků a jiné. V nočních hodinách mohou ještě vytrvalci posedět a zatančit si při cimbálových muzikách.

Bližší informace naleznete na www.festivalmilotice.cz

nebo na facebooku https://www.facebook.com/festivalmilotice

 

Jaroslav Grufík

 

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop