English version

NF kyjovského Dolňácka Milotice

Festival 2006Festival 2006
Festival 2006

"Není mnoho příležitostí, kde by se mohly prezentovat soubory celé folklorní oblasti. Jednou z možností jsou přehlídky a festivaly. Region kyjovského Dolňácka má takové akce dvě. Kromě Slováckého roku v Kyjově, konaného jednou za čtyři roky, jsou to právě Milotice, které se ujímají role hostitele, v mezidobí již zmíněných Slováckých roků.

Festival kyjovského Dolňácka je přitažlivý i osobitým, výjimečným prostředím. Celý pátek a sobota probíhá ve starobylém vinařském areálu U Šidlen, v neděli v kostele Všech svatých a na nádvoří a v zahradách barokního zámku Milotice. Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru festivalu, zazpívat si i zatančit s folklorními soubory a ochutnat víno z vinic obklopujících celý areál. V sobotu od rána jsou na Šidlenách otevřené sklepy pro veřejnost.


Součástí programu je vždy řada doprovodných akcí - ukázky prací lidových řemeslníků, různé tematické výstavy, ochutnávka jídel z kuchyně našich předků a jiné. V nočních hodinách mohou ještě vytrvalci posedět a zatančit si při cimbálových muzikách.

Bližší informace naleznete na www.festivalmilotice.cz

nebo na facebooku https://www.facebook.com/festivalmilotice

 

Jaroslav Grufík

 
6.8.2014 Festival MILOTICE 2014 již tento víkend

31. ročník proběhne v e dnech 8. až 10 srpna 2014 v duchu obnovy tradic, oslav významných jubileí a moravsko-slovenské spolupráce. Hlavní program bude situován v amfiteátru (areál viných sklepů Šidleny), vedlejší pak v galerii Penzionu u zámku a mezi sklepy milotických Šidlen  Hlavní program 10. srpna se uskuteční na jevišti v zahradě státního zámku Milotice, vedlejší program bude probíhat ve vnitřím nádvoří, v zahradě, oranžeriích a konírně vše taktéž ve st. zámku Milotice.  více

Jubilejní Národopisný festival kyjovského Dolňácka

 Kyjovské Dolňácko se může pyšnit nejen dlouhodobou vinařskou tradicí, ale i stále živým folklorem. O tom se můžete přesvědčit 16.-18. srpna na 30. Národopisném festivalu kyjovského Dolňácka v Miloticích. více

Inzerce

 

Partneři

 

 

 

 

Seznam všech partnerů

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop