Mezinárodní den kuchařů 2010

80kB
Mezinárodní den kuchařů 2010

23.10. 2010 od 10:00 do 20:00 hodin na Staroměstském náměstí v Praze

Celosvětové oslavy Mezinárodního Dne kuchařů se uskuteční v letošním roce již počtvrté. Tuto gastronomicko-kulturní akci pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR

za podpory hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, ve spolupráci s CzechTourism, AHR ČR, společností Lactalis, hotelem InterContinental Praha,  CDV služby, FoS ČR a dalšími partnery pro všechny, kdo mají rádi dobré jídlo.

Záštitu nad akcí převzali: Livia Klausová, manželka prezidenta ČR,

Pavel Bém, primátor hlavního města Praha

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism

Výtěžek z akce bude jako vždy věnován na charitativní účely.

Přijďte slavit a bavte se s námi!

Kromě pestré nabídky kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů pro Vás připravujeme i zajímavý program…

Petr Martinák, jako moderátor dne, uvede na podium například zpěváka

Petra Bendeho, tradičně kapelu Strahov, K Band, Ametyst a další umělce;

Upečte svůj dort !!! Všichni se můžete do 20.10. přihlásit do soutěže pro cukráře

a milovníky sladkého – profesionály i amatéry bez rozdílu věku „Ochutnejte Českou republiku“ (přihlášky na www.akc.cz) a odnést si cenu v podobě voucheru od společnosti Fiala-Praha s.r.o. /Braun, Cukrářskou knihu Pavlíny Berzsiové či láhev Bohemia Sekt.

Profesionálové se utkají na podiu v prvním Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Soutěž připravujeme ve spolupráci s velkoobchodní společností Makro Cash & Carry ČR. Hlavní cenou bude zájezd pro dva do Norska zahrnující mimo jiné i návštěvu lososí farmy.

Přijďte v profesním oblečení! Budeme překonávat loňský rekord o nejvyšší počet osob v kuchařském.

Putovní pohár MDK předá na závěr oslav prezident AKC ČR Miroslav Kubec vyhodnoceným účastníkům.

Podrobné informace a přihlášky na: www.akc.cz

Ing. Zuzana Albrechtová

manažer AKC ČR