English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > Regiontour - Katalog Cesty za folklorem

Regiontour - Katalog Cesty za folklorem

12.1.2008 Tisková informace

foto Vladimír Kosekfoto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosekfoto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosekfoto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosekfoto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosekfoto Vladimír Kosek
foto Vladimír Kosek

KATALOG "CESTY ZA FOLKLOREM" NA VELETRHU REGION TOUR V BRNĚ
Včera byly na mezinárodním veletrhu Regiontour v Brně slavnostně pokřtěny nové publikace Folklorního sdružení ČR - katalog Cesty za folklorem a Folklorní kalendář 2008.

 

Kmotry při prezentaci byli poslanec Evropského parlamentu Jan Březina, Jan Wiesner, předseda Českých a moravských výrobních družstev, Jan Stráský, předseda Klubu českých turistů, Vítězslav Koukal, ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Jan Havelka , předseda Evropské asociace turistických klubů, Rostislav Hlosta, ředitel Multimediálních projektů FoS ČR a za Folklorní sdružení ČR Zdeněk Pšenica a Ladislav Michálek.

Tajemník FoS ČR Jiří Pokorný seznámil přítomné novináře a návštěvníky veletrhu s obsahem katalogu, který přináší v češtině i angličtině informace a zajímavé údaje, včetně řady fotografií o stovce nejvýznamnějších folklorních festivalů a akcí, které se letos konají v České republice. Obě publikace jsou již k dostání ve stánku Folklorního sdružení č 02 v pavilonu V.

Folklorní sdružení ČR zde prezentuje nejen tyto publikace, ale řadu dalších informačních materiálů o činnosti Sdružení, folklorním hnutí v ČR, festivalech, slavnostech, přehlídkách, o činnosti souborů. Již první den navštívily náš stánek, kde se prezentujeme společně i se Spolkem pro obnovu venkova, stovky návštěvníků veletrhu. Zájem byl zejména o nový katalog, kalendáře akcí, časopis Folklor, DVD se záznamy a reportážemi z jednotlivých festivalů. Návštěvníci se zajímali o 11. Národní folklorní ples, který bude již 2.února ve Žďáru nad Sázavou, o Moravský ples v Praze, pražský Pošumavský věneček, ale i další akce. U stánku si mnozí návštěvníci poslechli brněnskou cimbálovou muziku Jánošíček.

Při příležitosti prezentace tiskových produktů Sdružení na veletrhu sdělil Rostislav Hlosta, ředitel multimediálních projektů na záchranu národních tradic pro budoucí generace :

" Dnešním dnem se nám podařilo dokončit společný projekt Folklorního sdružení ČR, který má za úkol propagovat v celém světě všechny folklorní festivaly v ČR, jak formou tištěného katalogu, tak formou nového webu Folklórního sdružení www.folklornisdruzeni.cz, i prostřednictvím DVD multimediálních prezentací, které jsou nahrány v multimediálním kiosku. Chceme světu ukázat, že umíme nejenom podporovat folklórní tradice ale umíme využívat i nejmodernější počítačové technologie k prezentaci těchto tradic ve světě. Jedná se o komplexní projekt jehož cílem je propagovat folklór a národní tradice v naší republice ve světě.“

 

Toto vše a další zajímavosti můžete vidět na stánku Folklorního sdružení č.2, v hale "V" na veletrhu GO Region Tour v Brně.

Dušan Macháček

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop