English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > Prezentace folkloru na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Prezentace folkloru na veletrhu cestovního ruchu v Praze

23.2.2014

Po lednovém veletrhu turistického průmyslu Regiontour v Brně se Folklorní sdružení ČR představuje i na další veletržní akci – na pražském Holiday World, který byl zahájen ve čtvrtek 20. února a potrvá do neděle 23. února 2014. I když expozice sdružení není z úsporných důvodů rozsáhlá, nelze ji v areálu holešovického Výstaviště v Praze přehlédnout. Jako každým rokem i letos přitahuje návštěvníky tzv. skládačkou – přehledem 65 folklorních festivalů a slavností, které se uskuteční v České republice.

Zájem je i o další materiály – různé plakáty a letáky, které zvou milovníky folkloru i dobrého jídla a vína na různé akce tzv. zvykoslovného roku – zejména na masopusty, dožínky, vinobraní i hody. Nechybí ani nabídka na projížďku třeba po „vinařských“ cyklostezkách nebo na bramborobraní a další zajímavé akce, které pořádají především členové folklorních souborů – členů FoS ČR.

Podle předsedy FoS ČR Zdeněka Pšenici sdružení už delší dobu vnímá brněnský i pražský veletrh turistického průmyslu jako příležitost již v úvodu nové srzony prezentovat v široké veřejnosti poslání a činnost největšího občanského sdružení zájemců o lidovou kulturu u nás. Jak zdůraznil, vynaložené náklady jsou velmi účelnou a prospěšnou investicí do zviditelnění činnosti 412 folklorních souborů s více než 14 tisíci členy, kteří už jen tím, že ročně organizují a programově zajišťují stovky akcí lidové kultury v městech a obcích v zemi uprostřed Evropy, představují nezastupitelný fundament uchovávání a předávání lidových tradic novým pokolením v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

Jak potvrdil vedoucí expozice Ondřej Mánek, o folklorní festivaly a další akce lidové kultury se na Holidy World zajímají lidé všech věkových kategorií. Jeho osobně nejvíce těší zájem mladých lidí, protože je potvrzením trendu posledních let, kdy věková skladba návštěvníků zaznamenala výraznější posun směrem k mladším ročníkům, jimž dominují mladé rodiny s dětmi.

Kontakt:

Folklorní sdružení ČR

Senovážné nám. 24

116 47 Praha 1

Tel.: +420 234 621 218

E-mail: foscr@foscr.cz

www.folklornisdruzeni.cz

 

 

 

 

 

 

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop