Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > FoS ČR partnerem soutěže GASTROJUNIOR na veletrhu SALIMA.

FoS ČR partnerem soutěže GASTROJUNIOR na veletrhu SALIMA.

29.2.2012

V úterý 28.2. bylo v Brně, v rámci veletrhu SALIMA zahájeno finále soutěže 18. ročníku GASTRO JUNIOR, kterou pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Prestižní soutěže se zúčastňují vítězové z regionálních kol z celé republiky. Svou práci a výrobky představují mladí cukráři, kuchaři a číšníci.

Akci konanou již tradičně v rámci mezinárodního gastronomického veletrhu na brněnském výstavišti, zahájil Miroslav Kubec, předseda Asociace. Přítomen byl i náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a další osobnosti včetně předsedy FoS ČR Zdeňka Pšenici. Folklorní sdružení spolupracuje s Asociací kuchařů a cukrářů již řadu let.

Vyhlášení vítězů letošní soutěže GastroJunior, které se v Brně účastní i zahraniční družstva, se uskuteční 1. března v hotelu Voroněž.

Vítězové letošního finále budou reprezentovat naši gastronomii na mezinárodních soutěžích.

red.