English version
Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Informace > Aktuality > FoS ČR na Slovakiatour v Bratislavě

FoS ČR na Slovakiatour v Bratislavě

21.1.2012

Po mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR minulý týden v Brně se Folklorní sdružení ČR prezentuje v těchto dnech na největším veletrhu cestovního ruchu na Slovensku SLOVAKIATOUR 2012. FoS ČR, jako jedna z mála českých neziskovek, je součástí expozice České republiky pod garancí České centrály cestovního ruchu.

Folklorní sdružení ČR se účastní bratislavského veletrhu již druhým rokem. Představuje zde Kalendář folklorních akcí v ČR 2012, který zve návštěvníky na téměř tisícovku folklorních festivalů, lidových slavností, výstav, krojových plesů, vinobraní, hodů a dalších zvykoslovných programů v Čechách, na Moravě a Slezsku a obsahuje i adresy, termíny a spojení na hlavní folklorní festivaly na Slovensku. K dispozici je návštěvníkům časopis FOLKLOR, informace o XIV. Národním krojovém plesu, který se koná zanedlouho, resp. 4. února v Praze, letáčky, programy akcí a mnoho dalších informačních materiálů.

Stejně jako v loňském roce mají návštěvníci největší zájem o informace k folklorním akcím na území východní a jižní Moravy. Pozornost opět budí časopis FOLKLOR, který vydává FoS ČR již 23. rokem. Ve čtvrtek, první den veletrhu, navštívil českou expozici také náš velvyslanec ve Slovenské republice pan Jakub Karfík. 

Slovensko je nejbližším zahraničním partnerem Folklorního sdružení ČR, s folklorními organizacemi Slovenské republiky organizuje mnoho společných akcí. Slovenské soubory jsou také nejčastějšími zahraničními účinkujícími na členských festivalech FoS ČR – jenom za loňský rok přijelo na pozvání FoS ČR a vystoupilo na festivalech v České republice 67 slovenských folklorních souborů.

Kontakt:

Ondřej Mánek

Folklorní sdružení ČR

Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1

Tel.: 731 120 512

Email:

www.folklornisdruzeni.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendárium

Fkaleidoskop

Folklorní kaleidoskop