Česká rada dětí a mládeže ocenila starosty. > Soubory > Plzeňský kraj > Šumava > Folklorní soubor Šumava zahájil oslavy 60. výročí založení

Folklorní soubor Šumava zahájil oslavy 60. výročí založení

16.11.2015

Folklorní soubor Šumava z Klatov v pátek 13. listopadu zahájil oslavy 60. výročí založení a pokřtil kalendář pro rok 2016. Soubor vydal kalendář vůbec poprvé ve své historii a jsou v něm zachyceni současní i bývalí členové, členové dětského Šumavánku a lidová muzika souboru Šumava. Kalendář pokřtili jeho kmotři -  Rudolf Salvetr, starosta města a Dagma Píchovcová, zakládající členka souboru.

Oslavy budou pokračovat vystoupením souboru na Klatovském městském bále a pořadem věnovanému západním Čechám v rámci červencového Mezinárodního folklorního festival Klatovy 2016. Vyvrcholením oslav bude celovečerní pořad v listopadu 2016.

Více fotografií na našem Facebooku: www.facebook.cz/FolklorniSouborSumava nebo na našem webu www.folklor-klatovy.cz

Denisa Vantová,

vedoucí souboru