Betty

foto Bettyfoto Betty
foto Betty

Taneční škola BETTY

Taneční škola BETTY byla založena v Praze 4- Modřanech v roce 1990 – letos 2010 tedy slaví dvacetileté výročí. Z nejlepších tanečníků této školy vznikl Folklorní soubor BETTY, který má několik věkových skupin (děti od 4 do 30 let). Tančí převážně české a moravské lidové tance, pod vedením Mgr.Betty Jitky Šváchové.

Soubor má za sebou mnoho úspěšných vystoupení po celé České republice. Pravidelně
vystupuje v Praze na Křižíkově fontáně, na Staroměstském a Václavském náměstí během vánočních a velikonočních trhů a od nultého ročníku se každoročně účastní mezinárodního festivalu Pražský jarmark.

Mezinárodních folklorních festivalů a slavností se účastní nejen v Čechách, ale po celé Evropě (Polsku, Maďarsku, Rakousku, Německu, Itálii, Francii, Belgii, Chorvatsku, na Korfu v Řecku).  S velkým úspěchem reprezentoval Českou republiku i na zámořských festivalech v Brazílii, Kanadě a Mexiku.

Soubor spolupracuje s muzikou JARO z Ústí nad Orlicí, kterou vede Jan Dostál.
     Vedoucí a choreografkou souboru je Mgr.Betty Jitka Šváchová.

Kontakt:
Betty Jitka Šváchová
Zlíchovská 4/641
143 00 Praha 4 - Modřany
tel: (+420) 241 776 799
(+420) 721 248 275

WWW: bettydance.cz

Aktualizace 7.8.2010, W.

21.7.2011 Taneční škola Betty ve Spojených státech amerických

Letos v červnu jsme se s Taneční školou Betty zúčastnili tanečního festivalu FolkFest 2011 v americkém městě Murfreesboro ve státě Tennessee. Skvělý hudební doprovod nám dělala muzika Jaro z Ústí nad Orlicí pod vedením Jana Dostála. více